Açılım Seçenekleri

Açılım Seçenekleri

Pvc yapısı itibariyle kolay şekillenebilir olduğu için hem görsel açıdan hemde işlevsel olarak farklı yapı ve fonksiyonlarda üretilebilmektedir. Hafifliğinin sağladığı hareket kabiliyeti Pvc Kapı ve Pencere ürünlerinin açılım seçeneklerini de çeşitlendirmektedir.

İNCELE

ASYAPEN Kalitesi

Mimari ve Proje Danışmanlığı

  Doğru mekânı doğru PVC çözümü ile buluşturmak, bizim için kısa vadeli kârlılıktan daha önemli. Projelerinizin teknik ve estetik ihtiyaçlarına en uygun ürünü bulmak için uzman ekibimizden dilediğiniz zaman yardım alabilirsiniz. 

 

  Uzman ekibimiz, geniş ürün yelpazemizden sizin mekânınıza en uygun ürünü belirlemekte size yardımcı olacak, düşük maliyetli ve uzun ömürlü çözümü geliştirmek için yanınızda olacaktır.

 

 Katılacağınız ihalelerde yada başlanacak projelerinizde tüm  pvc pencere kapı ve alüminyum çözümlerimiz ve tekliflerimiz için bize ulaşabilir mimar ve mühendislerimiz tarafından incelenen projelerinize en uygun teklifleri alabilirsiniz.

neden PVC ?

Enerji İzolasyonu: PVC pencereler ısı, yüksek ses izolasyonu, hava kaçakları  ve su geçirmezlik performansında oldukça  avantajlıdır. Özellikle çift cam sistemlerinde bu performans çok daha yüksek sağlanmaktadır.

Çürümez – Paslanmaz: Ahşap ve metal çerçeveler zamanla çürüyebilir veya paslanabilir. PVC pencere sistemlerinde bunlar olmaz.

Canlı Renkler: PVC pencereler renklerinin zamanla solmasına karşı testlerden geçirilirler bundan dolayı ahşap pencerelerin aksine boya gerektirmezler

Çözülmez – Bükülmez: Kerestenin aksina pvc çerçeveler bükülmez çözülmez.

Sağlam ve Dayanıklı: PVC pencerelerde hem sağlam hem de dayanıklı olması için standartlara uygun katkı maddeleri kullanılır.

Yanmaya Karşı Dirençli: PVC pencereler ancak yoğun ateş altında yanarlar. Malzemesi kendisini söndürecek niteliktedir ve tamamen geri dönüştürülebilir.

Rekabetçi Maliyet: PVC pencerelerin bakımı kalıcı ve ucuz olup esnek tasarım olanağı ile diğer seçeneklere göre çok daha geniş ürün çeşidine olanak sağlar

Tasarım: Diğer pencere sistemlerinin aksine sürgülü, dönmeli, üstten açılan yenilikçi tasarımlar, hafif ve kolay kurulum sadece pvc pencere sistemlerinde mevcuttur.

 

PVC Kapı ve Pencere Özellikleri

PVC, kapı ve pencereler için oldukça fazla bir şekilde kullanılan bir malzemedir. Bu malzemenin bu kadar tercih edilmesinin asıl sebebi sağlık ve estetik açıdan daha avantajlı olmasından kaynaklanmaktadır.

Ahşap ve alüminyum kapı ve pencere modelleri de insanlar tarafından çok fazla tercih edilir. Ancak PCV’ nin kapı ve pencereler için kullanılmaya başlanması ile birlikte insanların tercihi pvc malzemeye doğru kaydı. Ahşap ve alüminyum son derece ağır kapı ve pencereler ortaya çıkarmaktaydı. Ancak pvc her zaman çok daha hafif modellerin piyasa var olmasına olanak sağladı. Pencere ve kapıların hafiflemesi ise insanlar için evde kullanımda çok büyük bir kolaylık sağladı. Pvc pencere modelleri sayesinde de herkesin beğendiği modeller pencereler ile buluştu.

Pvc ürünler yalıtım alanında da insanlara kolaylık sağladı. Özellikle ahşap pencerelerde dışarıdan çok fazla havanın içeriye girmesi; insanların sık karşılaştıkları bir problem olarak görülürdü. Ancak pvc sayesinde bu problem durumu da ortadan kalktı. Çünkü pvc pencerelerde dışarıdan hiçbir havanın içeriye girmesi söz konusu değildir. Bu durum da içerinin ısıtma ya da soğutmasında kolaylık sağladı. Böylece insanlar ısınma konusunda tasarruf elde etmiş olur.

Pvc ürünlerin bu kadar tercih edilmesinin bir başka sebebi ise ısıya dayanıklılıktır. Herhangi bir şekilde yangın durumu ile karşılaştığında evde pvc kullanılması oldukça büyük avantaj sağlar. Ahşabın çabuk yanılıcılığı karşısında pvc son ısıya daha dayanıklı olarak ortaya çıkar.